„Rozumíme přírodě už v MŠ“ vzdělávací projekt podpořený Nadací ČEZ

13. Led. 2020

Spolek Rodiče dětem při MŠ Erbenova v Písku podal na jaře 2019 žádost o finanční příspěvek Nadace ČEZ v grantovém řízení Podpora regionů – Pomáhej pohybem na zajištění přírodovědných výletů se vzdělávacím programem pro 2 třídy nejstarších dětí MŠ s názvem „Rozumíme přírodě už v mateřské škole“. Cílem projektu je pomoci zvýšit přírodovědnou gramotnost našich předškoláčků prostřednictvím tří na sebe navazujících výletů se vzdělávacím programem.

Po splnění všech náležitostí Správní rada Nadace ČEZ na podzim rozhodla – vzdělávací projekt schválila a poskytla Spolku rodiče dětem při MŠ Erbenova v Písku nadační příspěvek v hodnotě 26 754,- Kč na realizaci tohoto vzdělávacího projektu.

Výlet s názvem „Opravdu jí ježek jablka?“ děti zavede do nádherného prostředí na Flekačkách v píseckých lesích. Zde se děti dozvědí spoustu informací o zvěři v lese a je pro ně připraven bohatý zábavný a poučný program plný her a soutěží vedený přímo specialisty z oboru.

Výlet s názvem „Chodí raci pozadu?“ bude ve znamení vodní fauny a flory a nás zavede do Vodňan do rukou nejpovolanějších – do Střední rybářské školy ve Vodňanech, která spravuje nádherné muzeum zaměřené na vodní živočichy a dále do Fakulty rybářství a ochrany vod, kde na děti čeká druhá část vzdělávacího programu tohoto výletu. Děti nebudou jen hledět do vitrín, vyzkouší si spoustu dovedností, pohladí si rybu i raka a zjistí, jak to vlastně je s těmi klepety, a zda opravdu raci chodí pozadu.

Třetí výlet s názvem: „Můžu si to ptáče pohladit?“ děti zavede do Záchranné stanice živočichů MAKOV, kde nás bude čekat zkušená paní ošetřovatelka, aby dětem poutavou formou prozradila např. jak se chovat k ptákům a jejich mláďatům, kam na podzim odlétají, proč je někdy bolí bříško apod.

Děkujeme Vám, ochotným a aktivním rodičům, kteří jste pomohli svými pohybovými aktivitami prostřednictvím aplikace „Pomáhej pohybem“ k dosažení našeho cíle. Věříme, že zážitky, které děti prostřednictvím těchto výletů získají, budou patřit mezi ty, na které rozhodně nezapomenou.