Saunování začíná ve čtvrtek 7. října 2021

04. Říj. 2021

Saunování je doplňkový program pro celé třídy, který je zaměřený na podporu imunity a zvyšování odolnosti organizmu dětí a jejich zdravého vývoje. Saunujeme v časovém období říjen – leden. Saunují se přihlášené děti z modré, žluté a zelené třídy na základě písemného souhlasu rodičů v sauně naší MŠ 1x týdně v dopoledních hodinách.

Vzhledem k počtu dětí saunujeme ve dvou dnech:

  • každý čtvrtek: děti z modré třídy – začínáme ve čtvrtek 7. října 2021
  • každý pátek: děti ze žluté a zelené třídy – začínáme v pátek 8. října 2021

Děti potřebují župánek a gumové boty „crocsy“ s páskem přes patu (ne pantofle – chodíme po schodech!!!)

Po saunování děti relaxují ve svých třídách až do oběda. Pobyt venku v saunovacích dnech odpadá. Po celou dobu saunování prosíme rodiče o nahlašování všech změn ve zdravotním stavu dětí. Saunují se pouze děti zcela zdravé – bez známek nachlazení (kašel, rýma, teplota), bez známek infekčního onemocnění apod., po nemoci se děti 1 týden nesaunují. Z organizačních důvodů, pro klidný a pohodový průběh saunování, prosíme o ranní příchod dětí do 7.45 hodin.

Poznámka: sledujte, prosím průběžně informace v aktualitách a na nástěnkách u tříd. Vzhledem k aktuálnímu počtu dětí (v době vyšší nemocnosti dětí), může být saunování spojeno do jednoho dopoledne z důvodu šetření energií.